Στη ραδιοφωνική εκπομπή “Αποχρώσεις” του Μεσόγειος 105,4 μίλησε η Αντιδήμαρχος Πολιτιστικής και Τουριστικής Προβολής του Δήμου Αμοργού, Καλλιόπη Δεσποτίδη.
Η κα Δεσποτίδη δήλωσε αισιόδοξη για την εικόνα του τουριστικής κίνησης ενώ ξεκαθάρισε πως στην Αμοργό τηρούνται όλα τα μέτρα ασφαλείας σχετικά με τον κορονοϊό, με τους επαγγελματίες να διατηρούν σε υψηλό επίπεδο το επίπεδο των υπηρεσιών.
Από τη συνέντευξη δεν μπορούσε να λείπει η αξία της προβολής της Αμοργού μέσα από τα γυρίσματα της διεθνούς συμπαραγωγής «Κόρες», που βάζει τον νησί των Κυκλάδων στον κινηματογραφικό χάρτη μετά από 32 χρόνια.
ΠΟΠΗ ΔΕΣΠΟΤΙΔΗ ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΑΜΟΡΓΟΥ32 χρόνια μετά την ταινία «το Απέραντο Γαλάζιο», η Αμοργός ξαναζεί μοναδικές στιγμές με τη νέα υπερπαραγωγή που θα βγει στις κινηματογραφικές αίθουσες το 2021. Πρόκειται για μια Γαλλο -γερμανική παραγωγή που φτάνει τα 5,5 εκ. ευρώ αναφέρει στη ραδιοφωνική εκπομπή "Αποχρώσεις" του Μεσόγειος 105,4 η Αντιδήμαρχος Πολιτισμού και Τουρισμού κ. Πόπη Δεσποτίδη. Την ίδια στιγμή σημειώνει πως οι κρατήσεις στον τουρισμό αρχίζουν να δημιουργούν κλίμα αισιοδοξίας στους παράγοντες του νησιού, ενώ τονίζει πως φέτος υπάρχουν αρκετές ευκαιρίες για οικονομικές και ταυτόχρονα ποιοτικές διακοπές για τους Έλληνες επισκέπτες.
Ελάτε μαζί μας στην ημερήσια κρουαζιέρα από Αμοργό για Κέρο, Δασκαλιό Κέρου, Αντικέρι & Γραμβούσα! Ανακαλύψτε τα όμορφα νησιά μας με την πολυτελή θαλαμηγό...
Ένα νεόδμητο συγκρότημα δωματίων ανοίγει τις πόρτες του το καλοκαίρι για να υποδεχτεί τους φετινούς επισκέπτες. Τα δωμάτια βασισμένα στην κυκλαδίτικη αρχιτεκτονική, με μίνιμαλ ύφος και παραδοσιακά στοιχεία...
Δημιουργήστε μοναδικά Τ- shirts εκτυπώνοντας πάνω τους ό,τι εσείς θέλετε. Μπλουζάκια με τη δική σας φωτογραφία, κάποιο μήνυμα, μια εικόνα ή ένα στίχο από ένα τραγούδι...
Η καντίνα στην παραλία Μαλτέζι άνοιξε! Καθημερινά από τις 10 το πρωί έως τις 7:30 το απόγευμα.
Απολαύστε δροσερές σαλάτες, καφέ, χυμούς, αναψυκτικά και κοκτέιλ...
Σε ένα υπέροχο σημείο της Αιγιάλης, στο χώρο όπου γυρίστηκε το βίντεο «Καλοκαιρινή Μέθη» στον ξενώνα «Απέραντο Γαλάζιο», με θέα το Αιγαίο, συναντηθήκαμε με...
Ξεκίνησε και φέτος το "Νατάσσα" τα καθημερινά δρομολόγια του από τα Κατάπολα για τις παραλίες Μαλτέζι και Πλάκες. Εκτός από τις καθημερινές μετακινήσεις προς...
Η Blue Star Ferries ανταποκρίθηκε θετικά στο αίτημα του Δήμου Αμοργού για ενίσχυση της ακτοπλοϊκής σύνδεσης την περίοδο του Πάσχα, ώστε όσο τον δυνατόν περισσότεροι...
Ιδιαίτερη εντύπωση προκάλεσε η προβολή σε δύο μέρη της ιστορίας με τίτλο «Καλοκαιρινή μέθη» στα σοσιαλ μίντια του ξενώνα «Απέραντο Γαλάζιο» . Επικοινωνήσαμε με...
Το Γενικό Νοσοκομείο της Αεροπορίας (Γ.Ν.Α.) εδώ και 15 έτη, έχει υιοθετήσει το νησί της Αμοργού, ως απομακρυσμένο, και οι μόνιμοι κάτοικοι, έχουν το...
Ελάτε μαζί μας στην ημερήσια κρουαζιέρα από Αμοργό για Κέρο, Δασκαλιό Κέρου, Κάτω Κουφονήσι και αντικέρι! Ανακαλύψτε τα όμορφα νησιά μας με την πολυτελή...
Δίνοντας το όνομα του χωριού καταγωγής του στο καφέ - εστιατόριο του ο κυρ ΓιώργηςΝομικός φτιάχνει μικρά χειροποίητα «θαύματα» από το 1976…μετατρέποντας το όνομα...
Την Πέμπτη 13 Ιουλίου θα πραγματοποιηθεί ο γύρος της Αμοργού με το Amorgos-Roussetos Daily Cruises. Ναυάγιο, Μοναστήρι, Χάλαρα, Μεταλλείο & Σπαρτί! Ανεξερεύνητα τοπία σας...
Ξεκίνησαν σταθερά τα δρομολόγια για μία από τις πιο μακρινές μα ταυτόχρονα πιο μαγικές παραλίες της Αμοργού, στο νησάκι Γραμβούσα, απέναντι από τον όρμο...
Αγαπητοί μας συμπατριώτες, εάν επιθυμείτε να προβάλλουμε την επιχείρησή σας από το amorgos-news το κόστος είναι μόνο 120€.
Στην τιμή περιλαμβάνεται:
1. Διαφημιστικό μπάνερ στην αρχική σελίδα του site που...
Ποιος είπε ότι όταν κλείσει το σχολείο ξεχνάμε τα βιβλία? Το βιβλιοπωλείο Αμοργός με το
σύνθημα «διαβάζουμε και το καλοκαίρι» ετοίμασε ένα σούπερ “giveaway” για...
Μια νέα πρόταση ήρθε για να ταράξει τα νερά των Καταπόλων!
Με σύμβολο την πασίγνωστη θεά-γάτα Μπαστέτ, μια θεότητα που σύμφωνα με την αιγυπτιακή παράδοση συμβολίζει την...
.
Αν κάποιος γνωρίζει καλά από αλουμίνιο στο χώρο των κατασκευών αυτός είναι ο αμοργιανός τεχνίτης Γιώργος Θηραίος. Με συνέπεια και επαγγελματισμό αλλά και το...
Μας ρωτούσατε εάν θα ξαναγίνει η δράση σαγκουινι! Ξεκίνησε και το βιβλιοπωλείο Αμοργος συμμετέχει....Τη Δράση Μανταρίνι, την ξέρετε ήδη και την αγαπάτε! Ήρθε η ώρα...
Χτισμένο αμφιθεατρικά, στην πλαγιά του Όρμου Αιγιάλης, με θέα όλο τον γυαλό, βρίσκεται το συγκρότημα των Erisimo studios. Με το άρωμα του βοτάνου από...
Σας αρέσει να φωτογραφίζετε τους αγαπημένους σας? Απαθανατίζετε στιγμές με το κινητό σας? Αφιερώνετε χρόνο για να αποτυπώσετε σωστά ένα τοπίο? Και όλα αυτά...